Anglický radioarchiv

Pokud se chcete učit anglicky, doporučuje se číst knihy v originále, poslouchat písničky atd. Ovšem tištěné knihy nepomohou s porozuměním mluveného projevu a písničky mají přece jen omezený textový rozsah. Pak je dobrým řešením zkusit nějakou audioknihu nebo zahraniční vysílání v rozhlase.

Doporučím web http://radioarchive.cc, na kterém jsou umístěny stovky audiozáznamů především z produkce anglického rozhlasu BBC. Soubory ke stažení jsou k dispozici jako torrenty. Na rozdíl od jiných sbírek torrentů jsem neznamenal žádné podstatnější problémy při jejich stahování (až na to, že někdy je stahování dosti pomalé).

Audioarchiv rozhlasového vysílání audioarchive.cc

Audioarchiv rozhlasového vysílání audioarchive.cc

Další výhodou je právní status umístěných souborů. Jedná se především (možná výhradně) o nahrávky anglického rozhlasu BBC. Pro ně platí pravidlo, že pokud byly odvysílány (včetně on-line vysílání) veřejně, mohou být zaznamenány a dále šířeny, aniž by se tím porušovala autorská práva. Nejedná se tedy o žádný pirátský server a v archivu nenajdete ani ripovaná CD nebo DVD.

Stažení všech umístěných souborů (torrentů) je možné zdarma po jednoduché registraci. Databáze se plní dobrovolníky, takže teoreticky se můžete také zapojit i vy.

Ještě poznámka: V názvu domény se skrývá slovní hříčka – zkratka „cc“ v angličtně znamená „carbon copy“. V češtině to znamená „kopie přes kopírák“ a pochází z doby, kdy se na psacím stroji dělaly kopie přes uhlový kopírovací papír.

Přidej komentář